Jaka jest głębokość studni głębinowej?

Za studnię głębinową uważa się studnie o minimalnej głębokości 15 m. W Polsce bez pozwolenia można wywiercić studnie o maksymalnej głębokości 30 m. Przeciętne odwierty wód mineralnych sięgają od 100 do nawet 2000 m (wody uzdrowiska Cieplice).  

 

Dlaczego warto mieć studnię głębinową?

Studnia głębinowa zapewnia niezależne źródło, bardzo dobrej jakości wody. Jest też bardzo tania w eksploatacji w porównaniu z korzystaniem z wodociągu publicznego. Wydajność studni często wystarcza nie tylko na pokrycie potrzeb domu, ale również na podlewanie roślin i upraw w ogrodzie.

 

Jaka jest wydajność studni głębinowej?

Za wystarczającą wydajność studni dla gospodarstwa domowego przyjmuje się 200 litrów na godzinę. Taką wydajność zapewniamy naszym Klientom. Często zdarza się, że wydajność wykonanych przez nas studni jest znacznie większa – warunki na Podkarpaciu pozwalają na uzyskanie do 1000 l na godzinę z 20-30 metrowego ujęcia.

 

Ile wynosi okres eksploatacji studni głębinowej?

Dobrze wykonany odwiert, o odpowiedniej średnicy, z prawidłowo zamontowanym filtrem, a także użycie odpowiedniego żwiru filtracyjnego – pozwala na bezproblemowe korzystanie ze studni głębinowej przez 40-50 lat.

 

Czy studnię głębinową można wywiercić w zimie?

Wiercimy studnie w zimie gdy temperatura jest wyższa od -5 stopnii, a pokrywa śniegu mniejsza niż 20 cm. Warunki muszą też pozwalać na dojazd w miejsce odwiertu.

 

Czy woda w studni głębinowej nadaje się do picia od razu po jej wykonaniu?

Wodę w nowej studni należy przefiltrować. Zaraz po wykonaniu studni, instalujemy w niej naszą pompę. Pompa, która jest stosowana do filtrowania wody w nowej studni ma krótką żywotność, dlatego do filtrowania wody nie wykorzystujemy nowej pompy Klienta. Inwestor, we własnym zakresie włącza od czasu do czasu pompę przez kilka dni, według naszych instrukcji. Po tym czasie, przyjeżdżamy i instalujemy właściwą pompę.